İnce kırışıklıkların ve skarların tedavi edilmesi ile birlikte ciltteki ton eşitsizliklerinin düzeltilmesi,  cilt lekeleri ve çiller gibi pigmente lezyonların tedavisinde etkili bir cihaz olan “Q-Terra Q-Switched Nd:YAG Lazer“ ile dövme silme işleminin yanısıra ciltte yenilenme, gözeneklerde daralma, sivilcelerde azalma sağlanabilmektedir. Lazer epilasyon cihazlarının göremediği ince tüylerde sararma ve bu tüyleri inceltmede de etkili bir yöntemdir.

Q-Switch lazerler deride bulunan pigment hücrelerini hedef alan 4 farklı dalga boyunda ve yüksek enerjili atış yapabilen lazerlerdir. Yüksek enerjili atışları deriye zarar vermeden pigment hücreleri tarafından emilerek etki gösterirler. Bu sayede her türlü deri lekelerinde, deri gençleştirme, ton açma, dövme silme, damarsal lezyonlar ve doğumsal lekelerde etkili sonuçlar elde edilebilir. İyileşme sureci hızlı, yan etkileri oldukça azdır.

Q-Switch Lazer Hangi Lekelerde Kullamlabilir :

 • Her renk dövme silme
 • Melazma
 • Yaşlılık ve güneş lekeleri
 • Her türlü hiperpigmentasyon
 • PIH (Post inflamatuvar hiperpigmentasyon)
 • Yüzdeki ton farklılıkları
 • Lentigo ve Cll
 • Doğumsal lekeler
  • Ota Nevüs
  • Cafe Au Lait lekeleri

Q-Switch Lazer ile Dövmeler Tamamen Silinir mi?

Profesyonel dövmeler boyanın verildiği derinliğe, kullanılan renk çeşitliliğine, dövmenin yaşına bağlı olarak değişen seans sayılarında tamamen silinebilir. Tam olarak seans sayısı verilememekle beraber 6-20 seans arasında dövmelerin gerilemesi beklenmektedir. Seans aralıklarının ise 4-6 haftada bir olması idealdir.

Q-Switch Lazer Akne (sivilce) Tedavisinde Kullanılır mı?

Gözeneklerin azaltılması, yağ dengesinin sağlanması ve aktif aknedeki inflamasyonun azaltılması yollarıyla sivilce tedavisinde etkilidir. Karbon bazlı solüsyon kullanılarak yapılan ‘karbon lazer’ uygulaması da fototermal hasar etkisiyle tedaviye katkı sunabilir.

Karbon Peeling Nedir?

Karbon bazlı bir solüsyonun uygulama yapılacak bölgeye sürülüp, “15 dakika bekletildikten sonra Q-switch lazer ile yüksek enerjili atışlar yapılarak yüzeydeki deri tabakasının karbonla beraber buharlaşması sağlanıyor. Lazerin foto-aktivasyon etkisiyle hücre yenilenmesi de tetikleniyor. Ayrıca 4 mevsimde yapılabilmesiyle daha cazip hale gelen güvenli bir uygulamadır.

Karbon Peeling Etkileri Nelerdir?

Uygulamadan hemen sonra görülen canlılık, parlaklık, lekelerde açılma, gözeneklerde küçülme ve sıkılaşma gibi erken etkilerinin yanı sıra uygulamaya devam ettikçe derideki artan kolajene bağlı toparlanma, elastikiyet artışı, lekelerin açılmaya devam etmesi, derinin yağ dengesinin düzenlenmesi ve sivilce oluşumunda azalma gibi uzun sureli etkileri vardır.

Q-Switch Lazer Cilt Gençleştirmede Etkili midir?

Lazer enerjisiyle dermiste fibroblast aktivasyonuna bağlı elastin ve kolajen artışı olur, böylece hasarlanmış ya da yaşlanmış deride tamir ve iyileşme sureci başlar. Özel mod ve uygulamalarla soft peel ve rejuvenasyon etkisi vardır. Tekrarlayan uygulamalarda ciltte sıkılaşma, toparlanma etkileri hissedilirken, yüzeyde canlılık ve pürüzsüzlük artar.

Q-Switch Lazer Damarsal Lezyonlarda Etkili midir?

Yüzdeki ani kızarıklıkları (flushing) ve yüzeysel eritemin tedavisinde etkilidir. Tekrarlayan seanslarda yüzdeki ani kızarıklıklar ve yanma hissinde azalma yada eritemin solması qörülmektedir. Özellikle ısı farkı, egzersiz, heyecanlanma ile oluşan eritemin sübjektit rahatsızlıkların giderilmesinde yüz güldürücü sonuçlar elde edilebilir.

Uygulama Süresi
30 Dakika

Yüz Güldürücü Sonuçlar İçin
3-6 seans
30  dak / 3-6 seans

Araç çubuğuna atla